Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem naszych klientów korporacyjnych. Przedstawiamy w niej historie czterech firm, które prężnie działają w różnych branżach i korzystają z ubezpieczeń UNIQA.
W najbliższy czwartek, 10 października, rozpoczyna się kolejna edycja Akceleratora Wiedzy Brokera. W jesiennej odsłonie na brokerów czekają cztery spotkania z ekspertami UNIQA i zaproszonymi gośćmi.
Startuje druga edycja Akceleratora Wiedzy Agenta, programu szkoleniowego online skierowanego do grupy aktywnie współpracujących z UNIQA agentów. Szkolenia będą prowadzone w tematach związanych z ubezpieczeniami korporacyjnymi i SME. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 września.
Dla klientów korporacyjnych i z obszaru mieszkalnictwa przygotowaliśmy poradniki z najczęściej zadawanymi pytaniami i wskazówkami, jak sprawnie zgłaszać szkody masowe.
Od początku września rozpoczynamy pracę w nowym modelu Departamentu Rozwoju Biznesu Korporacyjnego. Rozszerzamy zakres działalności Departamentu, tworzymy nowe role i upraszczamy podział na regiony w kraju. Bez zmian pozostaje działalność przedstawicielstw i biur w poszczególnych regionach.
Stary branżowy żart mówi, że w towarzystwach ubezpieczeń są dwa departamenty: dział poboru składki i dział odmowy wypłaty świadczeń. Śmiem jednak twierdzić, że dziś żart ten stracił na aktualności, choćby dlatego, że nie uwzględniono w nim trzeciego, kluczowego obecnie departamentu – działu odpowiedzialnego za wdrażanie nowych regulacji. Ale chyba nikomu nie jest z tego powodu do śmiechu.
Urodzenie się dziecka jest jednym z tych zdarzeń ubezpieczeniowych, z tytułu którego klienci najczęściej składają wnioski o wypłatę świadczenia z grupowego ubezpieczenia na życie. To bardzo pojemne zdarzenie, ponieważ dotyczy nie tylko szczęśliwych narodzin, ale też bardziej bolesnych przeżyć, jak urodzenie się dziecka, które wymaga leczenia, poronienie czy urodzenie martwego noworodka. Dotyczy również pobytu w szpitalu, operacji medycznej (np. cesarskie cięcie), ale też i potrzeby fachowej pomocy np. psychologicznej w przypadku depresji poporodowej.