Dla klientów korporacyjnych i z obszaru mieszkalnictwa przygotowaliśmy poradniki z najczęściej zadawanymi pytaniami i wskazówkami, jak sprawnie zgłaszać szkody masowe.
Swiss Re, jedna z największych firm reasekuracyjnych na świecie, opublikowała niedawno raport dotyczący samochodów elektrycznych (EV) i wyzwań związanych z ich ubezpieczaniem. Szacuje się w nim, że globalnie sprzedaż pojazdów elektrycznych będzie do 2030 r. rosnąć o 30 proc. rocznie. Oznacza to, że wartość rynku ubezpieczeń dla elektryków wzrośnie z 51 mld dolarów w 2022 r. do 200 mld dolarów w 2030 r.
W poprzednim artykule, opublikowanym na łamach portalu UNIQA Bliżej, przywoływałem wyniki badania realizowanego na zlecenie EY przez CubeResearch, w którym 85% CFO zadeklarowało, że w ciągu najbliższych 3 lat priorytetem dla departamentów księgowych będzie zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa podatkowego.
Mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa odgrywają kluczową rolę w kwestii rozwoju społeczno–gospodarczego każdego kraju. Ale nieodłączonym elementem prowadzenia każdej działalności jest ryzyko. Z perspektywy ubezpieczeniowej można zminimalizować ich negatywny wpływ.
Wielu przedsiębiorcom ubezpieczenie często kojarzy się z obowiązkiem, np. wymaganym przez bank lub wynikającym z powszechnego przekonania, że warto posiadać polisę od ognia czy powodzi, bo to są ryzyka, o których najczęściej się rozmawia. Ale takie ubezpieczenie to tylko niewielka część ryzyka, którą można przenieść na ubezpieczyciela.
Globalizacja i integracja gospodarcza zachęcają firmy do zwiększenie skali działalności oraz dywersyfikacji źródeł przychodów poprzez ekspansję zagraniczną. Dzięki temu mogą osiągnąć większą odporność biznesu na lokalne wstrząsy, a ze względu na wzrost skali minimalizację kosztów produkcji.